Логотип
empty
Про проект
empty
Біографічна довідка
empty
Книжкова колекція
Сержа Лифаря
1Стародруки VI-XIX ст.
2Авторські видання
3Лифар і Дягілев
4Історія балету
5Лифар та дослідження
  його творчості
6Історія театру
7Історія музики
8"Пушкініана"
empty
Фотогалерея
empty
Балет на WWW
Друкувати Написати нам

СТАРОДРУКИ VI-XIX СТ.

Сочиненія Императрицы Екатерины II: в 3-х томах. Издание Александра Смирдина. Санкт-Петербург, 1849.

Портрет Катерини ІІ

Катерина II Олексіївна (1729-1796) імператриця всеросійська (з 1762 року). Час її правління ввійшов в історію як "Просвещенный абсолютизм". Катерина II підтримувала свою славу "Семирамиды Севера" не тільки в Росії, але особливо за рубежем, переписувалася з Вольтером та енциклопедистами.

До першого тому творів імператриці ввійшли "НаказЪ Комиссіи о составленіи проэкта Новаго Уложенія", "Гражданское Начальное Ученіе" та інші документи. Катерина II склала "Наказ" для "Комиссіи об Уложеніи", яка була скликана в 1767 році, використавши в документі ідеї передових західних мислителів. В другій частині тому зібрані комічні опери, написані Катериною ("Горебогатырь КосометовичЪ", "Февей", "Новогородскій богатырь БоеслаевичЪ"). Сочінения. Том 1

До другого тому ввійшли драматичні твори імператриці: "Недоразуменія", "Имянины госпожи Ворчалкиной", "ШаманЪ Сибирскій", "СмутникЪ" та ін. "Обширная литературно - публицистическая деятельность Екатерины II служила ее политическим задачам, правительственной опеке над умами". (Советская иторическая энциклопедия: т.5.- с.483)

До третього тому ввійшли "Записки" та переписка Катерини II з російськими вельможами (Румянцевим, Волконським, В'яземським). Листи є важливим джерелом для історії діяльності імператриці. "Записки" становлять інтерес для історії її ранніх років та початкового періоду царювання.
© Публічна бібліотека імені Лесі Українки
Вгору