Логотип
empty
Про проект
empty
Біографічна довідка
empty
Книжкова колекція
Сержа Лифаря
1Стародруки VI-XIX ст.
2Авторські видання
3Лифар і Дягілев
4Історія балету
5Лифар та дослідження
  його творчості
6Історія театру
7Історія музики
8"Пушкініана"
empty
Фотогалерея
empty
Балет на WWW
Друкувати Написати нам

СТАРОДРУКИ VI-XIX СТ.

Полное собраніе всехЪ сочиненій вЪ стихахЪ и прозе, покойнаго Действительнаго Статскаго Советника, Ордена Св. Анны Кавалера и Лейпцигскаго Ученаго Собранія Члена, Александра Петровича Сумарокова. Собраны и изданы вЪ удовольствіе Любителей Россійкой Учености НиколаемЪ НовиковымЪ, ЧленомЪ Вольнаго Россійскаго Собранія при ИмператорскомЪ МосковскомЪ Университете. Въ 10-ти частяхЪ. Въ Москве. Въ Университетской Типографіи у Н.Новикова, 1787 года.

Полное собраніе

"Сумароков Олександр Петрович (1717-1777) - російський поет і драматург. Почав писати вірші, наслідуючи Тредіаковському і Ломоносову, але незабаром обирає інший жанр - любовні пісні, які розходилися в списках. У 1747 році надрукував "Епістолу про віршування", де сформулював принципи поетики основних жанрів класицизму, особливу увагу приділивши жанрам сатиричним - комедії і байці. Від пісень Сумароков перейшов до віршованих трагедій. До появи його перших трагедій - "Хорев" (1747), "Гамлет" (1748), "Синав і Трувор" (1750) - російська драматургія жила традиціями шкільної драми 17 століття. Сумароков вперше в історії російського театру створив трагедії, засновані на досвіді французької і німецької просвітительської драматургії 18 століття. Поява трагедій послужилася стимулом для створення Російського театру, директором якого Сумароков був у 1756-61 роках. У 1759 році Сумароков видавав російський літературний журнал "Працьовита бджола". Як постановник, Сумароков брав участь у роботі театру при Московському університеті, видавав збірники "Сатири" (1774), "Елегії" (1774)." (Краткая литературная энциклопедия. Т. 7.- с. 259). Полное собраніе

Представлене в бібліотеці десятитомне видання об'єднало імена двох видатних письменників і суспільних діячів О.П. Сумарокова і М.І. Новикова. Величезний внесок у російську культуру Новикова - видавця. "Новиков усвідомлював важливість виховання любові до рідної літератури, з великою любов'ю відредагував і видав зібрання творів О.П.Сумарокова, що на довгі роки стало зразком подібного роду видань". (Баренбаум І.Е. Історія книги.- с. 61)
© Публічна бібліотека імені Лесі Українки
Вгору