Логотип
empty
Про проект
empty
Біографічна довідка
empty
Книжкова колекція
Сержа Лифаря
1Стародруки VI-XIX ст.
2Авторські видання
3Лифар і Дягілев
4Історія балету
5Лифар та дослідження
  його творчості
6Історія театру
7Історія музики
8"Пушкініана"
empty
Фотогалерея
empty
Балет на WWW
Друкувати Написати нам

СТАРОДРУКИ VI-XIX СТ.

Библиотека для чтения, Журнал словесности, наукЪ, художествЪ, промышлености, новостей и мод, составляемый изЪ ЛитературныхЪ и ученыхЪ трудовЪ. Издание книгопродавца Александра Смирдина. Санктпетербург.1834-1865.

Библіотека для чтения

"Щомісячний журнал виходив в Петербурзі з 1834 по 1865 рік. Видавався О. Смірдіним. Редактором був О.І.Сенковський (до 1836 разом з М.І.Гречем), що друкував у журналі свої численні статті і фейлетони (під псевдонімом Барон Брамбеус).

"Библиотека для чтения" - перший в Росії "товстий" журнал, що поклав початок "торговому напрямку" у російській журналістиці. Орієнтований головним чином на провінційних читачів; в 30-ті рр. Користувався великою популярністю (тираж досягав 7000 примірників). Успіху "Библиотеки для чтения" сприяло надрукування в 1834-1835 роках деяких творів О.С.Пушкіна ("Пиковая дама", "Сказка о мертвой царевне и семи богатырях та ін.); пізніше в журналі з'явилися "Ходжи-Абрек" М.Лермонтова, Библіотека для чтения твори Д.В.Давидова, В.І.Даля та ін. У відділі іноземної словесності друкувалися твори Бальзака, Жорж Санд, Теккерея, Дюма. Однак журнал заповнювався головним чином творами другорядних письменників, світськими повістями, перекладами французької романтичної белетристики. З 1849 року редактором журналу став О.В.Старчевський, потім О.В.Дружинін (з 1856), пізніше О.Ф.Писемський (з 1860) і П.Д.Боборикін (з 1863 і до закриття в 1865). В 50-60-ті р.р. в журналі епізодично брали участь Л.М.Толстой, О.М.Островський, І.О.Гончаров, А.А.Фет и др. У відділах "Науки и художества", "Новости ученого мира" та ін. У різний час були поміщені статті М.І.Пирогова, П.Н.Ткачева, П.Л.Лаврова, Н.В.Шелгунова, А. Гумбольдта та ін." (Краткая литературная энциклопедия: т. 1. - с. 603)
© Публічна бібліотека імені Лесі Українки
Вгору