Логотип
empty
Про проект
empty
Біографічна довідка
empty
Книжкова колекція
Сержа Лифаря
1Стародруки VI-XIX ст.
2Авторські видання
3Лифар і Дягілев
4Історія балету
5Лифар та дослідження
  його творчості
6Історія театру
7Історія музики
8"Пушкініана"
empty
Фотогалерея
empty
Балет на WWW
Друкувати Написати нам

ЛІТЕРАТУРА З ІСТОРІЇ РОСІЙСЬКОГО
ТА СВІТОВОГО БАЛЕТУ З КОЛЕКЦІЇ СЕРЖА ЛИФАРЯ

Sazonova J. La vie de la danse. Du ballet comique de la reine a Icare. Prefase de Jean Cocteau. - Paris, 1937. - 330 p.

La vie de la danse

"Я пишу передмову до дуже корисної книги. Ця книга написана професіоналом, людиною, близькою світу балету, тому вона буде цікава насамперед професіоналам і не викличе в них скептичної посмішки. У XVIII ст. світ був вражений мистецтвом Новерра. У XIX ст. Петіпа встановлює пріоритет романтизму в царині ритмів людського тіла. У 1909 р. Сергій Дягілєв, цей чаклун, дарує світу чарівну коробку, з якої дістає двох ангелів і чудовиськ: Павлову і Ніжинського. Мистецтво Фокіна як балетмейстера довело, що хореографія не тільки мистецтво, але і наука. Згадаймо Вестріса і Тальоні.

Свята потрясають Францію й згромаджують натовп у кортежі Діоніса. Але бога Аполлона немає в цьому натовпі. Він втомився і набирається глибинних сил.

Я думаю, що наша епоха вразить майбутнє своєю свободою, яку вона пропонує молодим. Один Серж Лифар, цей Аполлон Музагет, наважився використати цю свободу, щоб утвердити власну методологію. Я ніколи не пропускав його найменшого жесту та руху на сцені, які створювали відчуття драми. Пам'ятаю "Жізель". Потрясіння в Опера, де я побачив Пікассо, який плакав. Чому він плакав? Звідки бралися його сльози? Він не міг їх зупинити. Як виявилося, винуватцем був незрівнянний Серж Лифар.

Книга Жюлі Сазонової зворушує і своїм великим мистецтвом торкається наших душ. Починаючи з XVI ст. і дотепер, Ж. Сазонова відкриває нам прекрасний і містичний світ танцю. Ритм, темп підносять людину над повсякденністю, наближаючи її до світу зірок.

Я написав ці декілька рядків, тому що схиляюся перед великим мистецтвом танку, здатного виразити все прекрасне і таємне".

Жан Кокто
© Публічна бібліотека імені Лесі Українки
Вгору